HABERLER
http://www.atafreight.comcertificateTIM.jpg

ATA Freight bu yil da ilk 500 Hizmet ihracatçisi arasinda,

Türkiye Ihracatçilar Meclisi (TIM) tarafindan açiklanan, Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet Ihracatçisi firma arasinda yer almis olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.


http://www.atafreight.comhaluk-yavuz-ata-freight-türkiye-genel -müdürü.jpg

Tasimacilikta Çevre Odakli Yaklasim Sürecek,

2018 yilinda iyi bir performans gösterdiklerini ifade eden Haluk Yavuz, 3. Çeyrekle beraber kur artisina bagli olarak ithalat yüklerinde büyük bir düsüs oldugunu bununda 2018’in geri kalani için bir risk olusturduguna dikkat çekti. Tüm olumsuzluklara ragmen 2018 yilini bir önceki yila göre yüzde 20 büyüme ile kapatmayi hedeflediklerini belirten Yavuz, 2019 yilinda devreye girecek yeni yatirimlariyla beraber gelecek sene içinde en az yüzde 20 oraninda büyümeyi öngörüyor. Proje tasimaciligi alaninda sahip oldugu tecrübeli kadrosu ve referanslari sayesinde büyük projelerdeki konumunu bu yil da koruyan ATA Freight, büyüyen ürün yönetimi kadrosu sayesinde yeni ürün çözümleriyle de müsterilerine farkli alternatifler yaratmayi amaçliyor.


2019 yilinda da güçlü bir büyüme performansi göstereceklerine inandiklarini belirten ATA Freight Türkiye Genel Müdürü Haluk Yavuz, önümüzdeki yil içinde hayata geçirecekleri yeni depo yatirimdan oldukça ümitli oldugunu belirtiyor. ATA Freight global olarak teknolojiye önem veren bir firma. Lojistigin geleceginde teknolojinin olduguna inaniyor ve bütün yatirimlarini da bu yönde yapiyor, Hindistan’da kendi teknoloji firmasi ve ARGE merkezi var. ATA Freight sirketler grubunun bir parçasi olan ve merkezi Hindistan-Mumbai’de bulunan “Vizio” firmasi lojistik sektörünü gelecege tasiyacak yenilikçi çözümler üretiyor. 


Ar-Ge yatirimlari ve dijitallesmenin yaninda yeni ve alternatif ürünlere agirlik vereceklerine dikkat çeken Yavuz, yeniden yapilandirdigimiz hava, kara ve konsolidasyon departmanlarimiz müsterilerimize alternatif olacak yeni ürünler sunuyorlar, hava kargoda yolcu beraberinde tasima servisini ve Kara tasimasiyla Hava Kargoyu kombine eden yeni multimodal tasima hizmetini müsterilerimize sunduk, Karayolunda yeni anlasmalar çerçevesinde dagitim agimizi hizli bir sekilde artiriyoruz, pazar paylarini daha da yukariya çekmek için mevcut konsol servislerimizi daha da güçlendiriyoruz ve direkt hatlarla yeni ülkelere yeni konsol servisleri açacagiz, dedi.


Maliyetlerin artmasi, rekabetin yogunlasmasi, kâr marjlarinin düsmesinden dolayi müsteri memnuniyetini ve inovasyonu öncelikleri arasina almayan firmalarin rekabette geride kalacagina dikkat çeken Yavuz, dolayisiyla artik lojistik sirketlerinin de klasik is yaklasimlarini geride birakip, teknolojiye, dijitallesmeye ve verimlilige daha fazla odaklanmalari gerektigini belirtti.


ATA Freight globalde, yenilikçi, teknolojiye yatirim yapan ve deger yaratan yapisiyla karbon salinimini azaltarak, çevre üzerindeki etkisini asgari düzeye düsürmek, yeni ormanlarin yaratilmasina ve korunmasina katki saglayarak insan hayatina etki etmek istemektedir. 


Müsterilerimiz adina yaptiklari tasimalar karsiliginda agaç dikiyoruz, 2011 yilindan buyana yürüttügümüz sosyal sorumluluk projesi kapsaminda su ana kadar yaklasik 50 bin agaç diktik, hedefimiz önümüzdeki 4 yil içinde 500 bin agaç dikerek dogal kaynaklarin ve insan hayatinin korunmasina yardimci olmaktir.


ATA Freight Hakkinda

New York merkezli ATA Freight’in, Amerika Birlesik Devletleri, Türkiye, Hindistan, Meksika, Rusya ve Çin’de olmak üzere 6 ayri ülkede kendisine ait 30’dan fazla ofisi ve 400’den fazla çalisani bulunmaktadir. Bütün Dünya’ya yayilmis genis ve güçlü acente agi ile ithalat ve ihracata yönelik haftalik düzenli servislerle parsiyel ve komple deniz, hava ve kara tasimaciligi hizmeti sunmaktadir. Bunlarin disinda grup sirketleri araciligiyla, tedarik zinciri çözümleri, proje tasimaciligi, depo hizmetleri ve gümrükleme gibi hizmetleri de müsterilerine sunmaktadir.


Hedefimiz Ilk 50 global 3PL firmasi arasina girmektir.

ATA Freight, sektördeki 22. yilini geride birakti, geldigimiz nokta bizim için gurur verici ancak hedeflerimiz çok büyük. Önümüzdeki yillar içinde global 3PL hizmet veren sektörün ilk 50 firmasi arasina girmeyi hedefliyoruz. Bunun için teknolojiye yatirim yapiyoruz ve  yaptigimiz yatirimin meyvelerini de almaya basladik, bunun katlanarak devam etmesini ve bizi hedeflerimize tasimasini istiyoruz. Dünya çapinda kazandigimiz ödüllerle de lojistik sektörünün teknolojik dönüsümünde öncü olmaya devam ediyoruz. Dünya’nin sayili tarim ekipmanlari üreticilerinden olan John Deere firmasi tarafindan, inovasyon ödülüne layik görülen sirketimiz en son Amerika Birlesik Devletleri’nin öncü lojistik dergilerinden Logistics Tech Outlook dergisinin yayinladigi arastirmada, 2017 yilinin en iyi 10 Lojistik Yönetimi Hizmet Saglayicisi arasinda gösterilmistir.


ATA Freight News


ATA FreightThis browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it:Download PDF.

http://atafreight.com.tr/images/news/01-1.jpg

ATA FREIGHT DEPO YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR,,

New York merkezli ATA Freight’in, Amerika Birlesik Devletleri, Türkiye, Hindistan, Meksika, Rusya ve Çin’de olmak üzere 6 ayri ülkede kendisine ait 30’dan fazla ofisi ve 400’den fazla çalisani bulunuyor. Ithalat ve ihracata yönelik haftalik düzenli servislerle parsiyel ve komple deniz, hava ve kara tasimaciligi hizmeti sunan ve bunlarin disinda tedarik zinciri çözümleri, proje tasimaciligi, depo hizmetleri, paketleme, elleçleme ve gümrükleme gibi hizmetleri de müsterilerine sunan basarili firmayi; ATA Freight Türkiye’nin Depolardan Sorumlu Müdürü Rüveyda


ATA FreightThis browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it:Download PDF.

http://atafreight.com.tr/images/news/01-1.jpg

ATA Euronewsport Haluk Yavuz Interview,


Sektörün lojistik üs olma hedefi ile ilgili degerlendirmelerde bulunan ATA Freight Türkiye Genel Müdürü Haluk Yavuz:

Hedeflerimize Ulasmak Için Çok Çalisiyoruz

1996 yilinda kurulan ve merkezi New York'ta bulunan, yenilikçi tasimacilik yönetimi çözümleri konusunda uzmanlasmis ATA Freight, geleneksel bir uluslararasi nakliye sirketinden, yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri sunan, dünyanin önde gelen lojistik firmalarindan biri haline geldi.
New York'ta bir ofisle baslayan ve tüm bu yillar boyunca hep büyüyüp geliserek 30’dan fazla ofis ve 400'den fazla ekip üyesiyle global olarak ABD, Türkiye, Hindistan, Çin ve Meksika'da ofisler açan ATA Freight, yeni hedefler dogrultusunda yoluna devam ediyor. Bu hedefleri gerçeklestirmek amaci ile Türkiye’de yeni bir yapilanmaya giden ve Türkiye Genel Müdürlük görevine getirilen Haluk Yavuz, sektörün ve firmanin gelecegi ile ilgili degerlendirmelerde bulundu. 

Bize kisaca firmanizi tanitir misiniz?

Firmamiz 1996 yilinda ABD’de kuruluyor. Sonrasinda Türkiye, Çin, Rusya, Meksika, Hindistan ofislerimizi kurarak operasyonlarimiza devam ettik. Son olarak da önümüzdeki günlerde Banglades’teki ofisimizi açiyoruz. Yaklasik dört yüzün üzerinde çalisani olan bir firma. 

Faaliyet alanlariniz ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Faaliyet alanimiz bütün tedarik zinciri çözümlerini kapsiyor, içerisinde hava, kara, deniz ve tren tasimaciligi oldugu gibi bunun yaninda depolama ve gümrükleme faaliyetlerimiz var. Ayrica proje departmanimizda proje bazli özel tasimacilik hizmeti veriyor. Bu tür çalismalarda genelde genel geçer ölçülerin disina çikilmaktadir. Genelde de bu tür projeler enerji sektöründe karsimiza çiktigi için o alana yogunlasiyoruz. 

Türkiye lojistik üs olma noktasinda bir hedef belirledi ve bu amaç dogrultusunda çalismalar yapiyor. Sizin bu konudaki düsüncelerinizi alabilir miyiz?

Türkiye’nin bu anlamada cografi olarak önemli bir avantaji var. Asya ile Avrupa’yi birbirine baglayan bir noktada olmasi oldukça önemli. Ancak yasanan savas ortami bu avantajimizi kullanmamizi zora sokuyor. Her seye ragmen yapilan Üçüncü Havalimani’nin önemli oldugunu düsünüyorum. 29 Ekim’de açilmasi planlaniyor, bu hedefe ulasilmasi zor olsa da bittikten sonra havacilik alaninda önemli bir asama kaydedilecektir. Bu gelismeye paralel olarak deniz, kara ve demiryollarinin gelistirilmesi oldukça önemli. Entegre bir yapi ortaya çikarabilirsek hedeflere ulasilabilir. 

Ipekyolu projesi olarak ifade ettigimiz bir çalisma var bu proje bahsettiginiz bu entegrasyona katki saglar mi?

Katki saglar, bu alanda yapilan yatirimlar oldukça önemli, diger taraftan limanlar konusunda da ciddi yatirimlardan bahsediyor olmamiz bizi kisa vadede olmamakla birlikte uzun vadede hedeflerimize ulastiracaktir. Bu konuda tek tehlike politik anlamda sekteye ugramaktir. 

Havacilik alaninda yapilan tasimacilik son yillarda uyusturucu, kaçakçilik gibi illegal olusumlarla anilmaya baslandi ve bu alandaki prestijli yapilarin ister istemez imajlari zedeleniyor. Bu alanda yeterli denetimin oldugunu düsünüyor musunuz?

Yeterli denetimin yapildigi kanaatindeyim. Diger taraftan uyusturucu gibi vakialarla karsilasildigina tanik olmadim. Ayrica bu durumu sadece Türkiye’de yapiliyormus gibi ifade etmekte yanlis, eger varsa Dünya’nin diger taraflarinda da olabilir.

Türkiye ABD arasindaki iliskilerde yasanan gerginlikler sizi etkiliyor mu?

Sektörleri etkiledigi gibi bizi de etkiliyor. Örnegin demir çelik konusunda yasanan gelismeler dogal olarak satislari satislarda dolayli olarak lojistigi etkileyecektir. 

Sektörde fiyatlarin düstügü ve bu dogrultuda firmalarin zarara ugradigi ifade ediliyor. Sizin açinizdan durum degerlendirmesi alabilir miyiz? 

Son on yilda ki fiyatlarin ciddi oranda düstügünü söyleyebiliriz. Bu düsüsten etkilenmemek mümkün degil. Bizim gibi hizmet sektöründeki firmalarin maliyetteki en büyük payinin insan oldugunu düsünürsek, çalisan maliyetlerinin düsmedigi bir ortamda düsen fiyatlar bizi zorluyor. Sektörün bu anlamda sikintisi büyük, rekabet ortami da bizi bu konuda zorluyor. 


Sektörde haksiz rekabetten bahsediliyor. Firmalarin kaçak akaryakit kullandigi ifade ediliyor. Bu konudaki düsüncelerinizi alabilir miyiz?

O tarz firmalarla çalisan müsteriler var. Diger taraftan bizim gibi hizmet kalitesini artirmis olan firmalarla çalisan müsterilerde var. Bu ortamda firmalar hedef kitlelerini belirliyor ve ona göre hizmet vermeye devam ediyor. 

Sizin pazarinizda yeterli düzeyde is var mi?

Pazar büyük bir pazar ama bu alandaki oyuncunun da fazla oldugunu söyleyebiliriz. 

2018 yili beklentilerinizde bahsedebilir miyiz? 

2018 yilinda Türkiye’de daha agresif bir büyüme için satis ekibimizi büyütüyoruz. Pazarda bilinen markamizi büyütmeyi hedefliyoruz. Denizin yaninda biraz daha hava tasimaciligina agirlik vermek istiyoruz. Su an itibari ile firmamizda % 80 oraninda olan deniz tasimaciliginin havacilik yönünde gelistirmek istiyoruz. Senenin son çeyreginde de kara lojistigine agirlik vermeyi planliyoruz.  

http://atafreight.com.tr/images/news/01-1.jpg

Ata freight inovasyon ödülü kazandi.,

17 Mayis 2016 
 
New York merkezli global lojistik firmasi ATA Freight, lojistik yönetimi çözümü olan - Vizio MyWay ürünüyle Dünya’nin sayili tarim ekipmanlari üreticilerinden olan John Deere firmasi tarafindan, inovasyon ödülüne layik görüldü. 

Inovasyon ödülleri, yaraticilik, uygulanabilirlik, isbirligi ve yarattigi etkinin ölçüldügü dört önemli performans kategorileri açisindan yillik olarak degerlendiriliyor ve bu sonuçlara göre seçilmis tedarikçiler ödüllendiriliyor. Vizio Myway, bu dört kategoride en fazla oyu alan ürün oldu. 
 
ATA Freight sirketler grubunun bir parçasi olan merkezi Hindistan-Mumbai’de bulunan VIZIO firmasi tarafindan gelistirilen, lojistik sektörünü gelecege tasiyacak MyWay, ATA Freight’in lojistik yönetimi çözümüdür. 

Vizio tarafindan gelistirilen ürün, standart bir kargo takip programindan farkli olarak bütün lojistik sürecinizi görüntülemenizi ve kolayca kontrol etmenizi saglayacak yenilikçi bir yaklasim getiriyor. Her türlü bilgisayar ve mobil cihazdan giris yapabileceginiz ürün sayesinde görsel harita üzerinde tedarikçi lokasyonlarini, limanlari, yüklerin okyanus veya hava rotalarini ve tüm aktif sevkiyatlar için son güncel lokasyonlari görebilirsiniz. 

MyWay’in lojistik sektörüne sundugu en yenilikçi çözüm, birden fazla tedarikçiden yük bekleniyorsa, daha kargo yüklenmeden ne zaman varacagini hesaplayarak, haritadan tam zamanli olarak takip edebilmenize olanak saglamasidir.

Firmalar sevkiyatlarinin bütün detaylarini kendilerine özel ekranlardan takip edip, sevkiyatlarla ilgili belge, tasiyici, tahmini varis zamani gibi bilgilere bir tikla ulasabiliyorlar.

ATA Freight yönetimi, Amerika’nin Illinois eyaletinde düzenlenen resmi törene katilarak ödülülünü aldi. Sirketin COO’su Mert Göker, yaptigi konusmada “Bu ödül inovasyona ve yenilikçi ürünlere yaptigimiz yatirimin göstergesidir. Dizayn asamasindan, uygulamaya kadar emegi geçen bütün herkese tesekkür ediyorum. ATA Freight olarak lojistigin geleceginde teknolojinin olduguna inaniyoruz, lojistik sektörünü daha ileriye tasiyacak yenilikçi ürün ve servislere yatirim yapmaya devam edecegiz” dedi.

Bugün Amerika Birlesik Devletleri, Türkiye, Hindistan, Meksika ve Çin’de olmak üzere 5 ayri ülkede kendisine ait 27 ofisi ve 400’den fazla çalisani bulunan ATA Freight, sundugu esnek ve hizli servisleri, müsterilerine özel ürünleri ve inovatif tedarik zinciri çözümleriyle, lojistik sektörünü gelecege tasimaktadir.