HABERLER
http://www.atafreight.comforweb.jpg
Mar 25, 2019

Yeni Istanbul Havalimani’ndaki Ilk Hava Kargo Yüklemesini, ATA Freight Gerçeklestirdi.,

Firmadan yapilan açiklamayla, 18 Mart günü, ATA Freight, hava kargo departmani, Yeni Istanbul Havalimani’ndaki ilk kargo yüklemesini yaparak büyük bir basariya imza attigi belirtildi. 5234 kg’lik tekstil yükünden olusan ilk kargo, Istanbul’dan, Banglades’in baskenti Dakka’ya gönderildi. Sirket bu ilk sevkiyata yaptigi önemli katki neticesinde Turkish Cargo tarafindan tesekkür sertifikasi aldi.


Global Lojistik firmasi olan ATA Freight, Hava Kargo operasyonlarina Istanbul havalimanindaki, yeni ofislerinde devam edecegini açikladi. Hava Kargo Ürün Müdürü, Hasan Kaya, 6 Milyon ton kargo tasima kapasitesiyle Türkiye’yi, dünyanin losijtik merkezi haline getirecek, Istanbul Havalimani’nin çok önemli ve stratejik bir yatirim oldugunu belirtti.


“Turkish Cargo ile birlikte, daha çok rotada ve daha fazla müsteriye hizmet vermeye devam edeceklerini söyleyen Kaya, beraber daha yakin çalisarak, her geçen gün kargo hacmimizi artiracagimiza inaniyorum” dedi. Iki firma senelerdir büyük bir uyum içinde çalistiklarini belirttiler. 


ATA Freight globalde, yenilikçi, teknolojiye yatirim yapan ve deger yaratan yapisiyla karbon salinimini azaltarak, çevre üzerindeki etkisini asgari düzeye düsürmek, yeni ormanlarin yaratilmasina ve korunmasina katki saglayarak insan hayatina etki etmek istemektedir. 

Müsterilerimiz adina yaptiklari tasimalar karsiliginda agaç dikiyoruz, 2011 yilindan buyana yürüttügümüz sosyal sorumluluk projesi kapsaminda su ana kadar yaklasik 50 bin agaç diktik, hedefimiz 1 milyon agaç dikerek dogal kaynaklarin ve insan hayatinin korunmasina yardimci olmaktir.


1996 yilinda kurulan, yenilikçi tasimacilik yönetimi çözümleri konusunda uzmanlasmis ATA Freight, geleneksel bir uluslararasi nakliye sirketinden, yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri sunan, dünyanin önde gelen lojistik firmalarindan biri haline geldi.

Geçen zaman içinde, hep büyüyüp geliserek 30’dan fazla ofis ve 400'den fazla çalisaniyla global olarak ABD, Türkiye, Hindistan, Çin ve Meksika'da ofisler açan ATA Freight, yeni hedefler dogrultusunda yoluna devam ediyor.