HABERLER
http://www.atafreight.comecovadis-web.png
Apr 5, 2021

ATA Freight, Sürdürülebilirlik Degerlendirmesiyle EcoVadis Bronz Takdir Madalyasina Layik Görüldü,

Lider global lojistik ve tasimacilik hizmetleri sirketi ATA Freight, yakin tarihte aldigi Sürdürülebilirlik Degerlendirme (Sustainability Rating) ödülüyle, dünyanin en güvenilir ve isletmelere yönelik sürdürülebilirlik degerlendirmesi saglayicisi EcoVadis'in Bronz Takdir Madalyasina (EcoVadis Bronze Recognition Medal) layik görüldü. Bronz Madalya, global olarak degerlendirmeye tabi tutulan sirketler arasinda sürdürülebilirlik performansi bakimindan ilk yüzde ellilik dilimi kapsiyor.


ATA Freight COO'su Mert Göker, "EcoVadis Bronz Takdir Madalyasini almaktan onur duyuyoruz. Dogal kaynaklarimizi, sürdürülebilir uygulamalari ve ileri teknolojileri güçlendirecek sekilde etik ve insani olarak korumak, ATA Freight'in is yürütme seklinin tamamlayici bir ögesidir," açiklamasinda bulundu. "Tüm dünya olarak insanlarin çevre üzerindeki etkilerine tanik oluyoruz. Her isletmenin ve her bireyin çevremizi korumaya yönelik bilinçli çaba göstermesi büyük önem tasiyor. Kontrol edilemeyen orman yanginlari, eriyen buzullar ve degisen iklim kosullari, buz daginin yalnizca görünen kismi. Olusan bu zararlari telafi edemesek de sürdürülebilirligi en yüksek önceligimiz haline getirebiliriz. ATA Freight'in hedefi de budur."


EcoVadis Sürdürülebilirlik degerlendirme metodolojisi ve bunun sonucunda olusturulan puan kartlari, 21 sürdürülebilirlik kriterini dört konu etrafinda topluyor: çevre, is gücü ve insan haklari, etik ve sürdürülebilir tedarik. Süreç, 7 ilke temelinde gelistirilmistir: uluslararasi uzmanlarin degerlendirmeleri; sektöre, ülkeye ve sirket büyüklügüne uygun hale getirme; güvenilir puanlama için paydaslardan çok sayida bilgi gelmesini saglamaya yönelik veri kaynagini çesitlendirme; güvenli ve gizli bir süreç ile hizli bir devir süresi için teknolojiden faydalanma; belgelendirmenin izlenebilirligi ve seffafligi; kanitlara dayali olma ve devamli iyilestirme yoluyla mükemmellik. Metodoloji; Küresel Raporlama Girisimi, Birlesmis Milletler Küresel Ilkeler Sözlesmesi ve ISO 26000 tarafindan gelistirilen standartlar da dahil olmak üzere uluslararasi sürdürebilirlik standartlarina uygundur.


ATA Freight’in faaliyetleri, daha iyi sonuçlar elde etmeleri için müsterilerinin tedarik zinciri ekosistemini en uygun hale getirmeye odaklidir. Bunu da yenilikçi sevkiyat yönetimi çözümlerinin yani sira kapsamli global lojistik ve tasimacilik hizmeti portföyü ile gerçeklestirir. 1996 yilinda New York'ta kurulan sirket, geleneksel bir tasimacilik isletmesiyken lider, yenilikçi ve tamamen entegre tedarik zinciri çözümleri saglayicilarindan biri haline gelmistir. ATA Freight'in bugün alti ülkede (ABD, Türkiye, Hindistan, Çin, Rusya ve Meksika) toplam 30 adet stratejik tesisi bulunmaktadir. Müsteri odakliligi ve dünyanin pek çok yerinde hizmet saglamasiyla öne çikan ATA Freight, karmasik lojistik ihtiyaçlari bulunan ve daima esnek ve çevik çözümler talep eden müsteriler için ideal bir seçimdir.