HABERLER
https://www.atafreight.com25th-anniversary-banner.png
Mar 17, 2021

ATA Freight Kurulusunun 25. Yilinda Daha Önce Görülmemis Pandemi Döneminde Elde Ettigi Basarilari ve Sagladigi Katkilari Kutluyor,

Lider global lojistik ve tasimacilik hizmetleri saglayicisi ATA Freight kurulusunun 25. yilinda elde ettigi sayisiz basariyi kutluyor. Bu önemli yil dönümünün kutlandigi yilda birçok önemli basariya imza atildi. Fakat bu basarilarin en önemlisini pandeminin neden oldugu büyük aksakliklara karsin sirketin küresel tedarik zincirinin sürekliligine sagladigi katkilar olusturuyor. Geçtigimiz yirmi bes yil boyunca ortaya koydugu dayaniklilik, müsteri memnuniyeti odakli yaklasim ve yenilikler, sirketin büyümeye devam etmesini ve son derece rekabetçi bir sektörde basariya ulasmasini sagladi.

ATA Freight Yönetim Kurulu Baskani ve CEO'su Cengiz Oguzhan, “Kurulusumuz ve geldigimiz nokta bana büyük gurur veriyor. Ekibimizin her bir üyesi isimizle ve her müsterimizle özel olarak ilgilenerek hizmetlerimizi en yüksek standartlarda sunmaya büyük önem veriyor. Sirketi kurdugumuz 1996'dan bu yana dünyanin dört bir yaninda ticarette ve mal tasimaciliginda önemli degisiklikler oldu. ATA Freight bu degisikliklerin ortaya çikisinda bir katalizör görevi gördü. En önemlisi, operasyonel süreçlerin otomatik hale getirilmesi ve modernlestirilmesine yardimci olmak üzere gelismis teknolojiler sunduk. Sundugumuz bu teknolojiler, geçen yil kurdugumuz çevik bir teknoloji firmasi olan Quloi ve sirketin hazirladigi çigir açan platform MyWay ile tedarik zincirinin dijitallesmesi konusunda yeni bir rol üstlenmemizi sagladi," dedi.

Ayrica Oguzhan sirketin müsterileri ve sektördeki diger firmalarla gelistirdigi uzun süreli iliskilere degindi. "Performansimiz son derece sadik müsteriler edinmemizi sagladi. ABD, Türkiye, Hindistan, Çin, Meksika ve Rusya'da yer alan 30'dan fazla ofisimizde yillardir ATA ile çalismaya devam eden müsterilerimiz var. Bizim için en büyük basari budur. Bu basari, lojistik sektörünün ve bize güvenen sirketlerin optimizasyonunu gelistirirken sürekli mükemmele ulasmak ve müsteri güvenini korumak adina kurumsal misyonumuzu yerine getirdigimizi ortaya koymaktadir."

ATA Freight su anda Ar-Ge'den müsteri hizmetlerine kadar farkli görevlerde hizmet veren 300'den fazla çalisanin yer aldigi bir ekibe sahip. En büyük önceligi teknolojik gelismelere veren birkaç lojistik sirketten biri. Sirket yillar içerisinde; kapasite kullanimini optimize etmek adina konteyner içi özel raflar tasarlamak ve insa etmek, statik yükleme kapasitesini daha önceki seçeneklere oranla iki kat artiran ilk altigen kutulari gelistirmek ve müsterilerin akillica karar vermesini kolaylastiran ve çevik optimizasyon saglayan özel yazilim çözümleri olusturmak gibi farkli yeniliklere imza atti. Tamamen entegre, gelecege odakli global lojistik hizmetleri ve çözümleri saglayicisi Ata Freight'in en önemli özelliklerinden biri de gerçek bir yenilikçi olmasidir.

Oguzhan sözlerine söyle devam etti, "Üstlendigimiz liderlik görevine kendimizi tamamen adadik ve tedarik zincirinde yer alan herkesin daha verimli, daha dayanikli ve daha kârli olmasina yardimci olacak yeni fikirler ve çözümlere öncülük etmeye devam edecegiz. Bu, ileriye dönük attigimiz adimlara yol gösteriyor.”

ATA Freight, temel lojistik hizmetlerini desteklemek üzere özel depolama, varlik izleme, siparis yönetimi ve gümrük müsavirligi gibi tamamlayici is alanlari gelistirdi. ATA Freight yakin zamanda ISO onayini yenilemek üzere sirket disi denetimleri basariyla tamamlayarak ve güncellenen ISO 9001 Sertifikasyonu (ISO 9001:2015 ve 14001: 2015) edinerek tüm birimlerinde kalite kontrole verdigi önemi ortaya koydu. Sirket, ISO 45001 ve NVOCC (Gemi Isletmeyen Tasima Sirketi) sertifikasyonlarina sahip olmasinin yani sira Teröre Karsi Gümrük Ticareti Ortakligi'nin (C-TPAT) ilk üyelerindendir. Ayrica Uluslararasi Hava Tasimaciligi Birligi (IATA) ile FIATA Uluslararasi Freight Tasimacilik Birligi Federasyonu üyesidir.