HABERLER
http://www.atafreight.comopenning (1).jpg

ATA Freight Depo Yatirimlarini Sürdürüyor,

Izmir’de iki yeni depo daha açildi.

ATA Freight Türkiye, Depolardan Sorumlu Müdür: Rüveyda Lokmanhekim

1996 yilinda kurulan ATA Freight’in, Amerika Birlesik Devletleri, Türkiye, Hindistan, Meksika, Rusya ve Çin’de olmak üzere 6 ayri ülkede kendisine ait 30’dan fazla ofisi ve 400’den fazla çalisani bulunmaktadir. Ithalat ve ihracata yönelik haftalik düzenli servislerle parsiyel ve komple deniz, hava ve kara tasimaciligi hizmeti veren sirket bunlarin disinda depo hizmetleri, paketleme, elleçleme ve gümrükleme gibi komple tedarik zinciri çözümlerini de müsterilerine sunuyor.

ATA Freight son yillarda açtigi depolariyla kapasitesini her geçen gün artiriyor. Istanbul ve Hindistan’da hali hazirda bulunan depolarina ek olarak , 2018 yilinda Izmir’de ilk defa Soguk Hava lojistik merkezini hizmete alarak, farkli bir segmentte hizmet vermeye baslayan sirket, yine Izmir’de, 2 yeni depoyu daha faaliyete aldi. 

Lojistik sektörünün önde gelen firmalarindan ATA Freight, depo alaninda büyük yatirimlara imza atiyor. Açilan yeni depolarla birlikte, ATA Freight’in toplam depo sayisi 6’ya çikmis oldu.

ATA Freight Türkiye, Depolardan Sorumlu Müdürü, Rüveyda Lokmanhekim yeni tesis açilisi hakkinda düsüncelerini "ATA Freight olarak Dünya’da ve ülkemizde is ortaklarimizin rekabet edebilmesi için yatirimlarimiza devam ediyoruz, halihazirda verdigimiz tüm depolama ve dagitim hizmetlerinde dünya standartlarini referans aliyoruz. Türkiye’de ve yurtdisinda toplam 6 adet depomuzla, teknoloji, otomotiv, telekomünikasyon, tarim makineleri ve gida sektörlerindeki müsterilerimize basarili bir sekilde depolama ve elleçleme hizmeti veriyoruz. Müsterilerimizin ihtiyaçlarina göre özellestirilmis tedarik zinciri çözümleri ve teknolojik altyapimiz ile müsterilerimize avantaj sagliyoruz.” diyerek belirtti.

Lokmanhekim, konusmasinda, önemli bir yatirimi hayata geçirmekten mutluluk duyduklarini kaydederken, “ATA Freight olarak ülke ekonomisine, milli gelire, istihdama ve kisisel refaha katki saglamanin çok önemli oldugunu düsünüyoruz” dedi


Konusmasinin devaminda “En yeni lojistik ve tedarik zinciri yönetimi teknolojilerinin kullanilacagi tesisin, tarim makinalari ve ekipmanlarina yönelik depolama uygulamalari konusunda bir lojistik üssü olmasi bekleniyor. 

Torbali’da açilan yeni tesisimiz de ülkemizdeki firmalara dünya standartlarinda hizmet vermek üzere tasarlandi ve hizmete açildi. Bu tesisimizde müsterilerimizin ihtiyaçlarina özel optimal çözümler sunacagiz. Günümüzde depo; sadece mallarin bekletildigi bir yer degil artik, depoya gelen mallar müsteri istekleri dogrultusunda çesitli islemlere tabi tutulmanin yaninda, niteliklerine göre depolanip uygun sartlarda saklaniyorlar. Depolarda verilen bu tip hizmetler her ne kadar disaridan basit gibi görünse de depolar lojistik operasyon içerisinde büyük bir rol oynuyor.

Faaliyette olan depolarin bir kismi malesef teknoloji altyapisini tamamlamamis ve eski ekipmanlarla hizmet veriyor. Biz ATA Freight olarak her zaman lojistigin geleceginde teknolojinin olduguna inaniyoruz ve bütün yatirimlarimizi da bu yönde yapiyoruz, kendi teknoloji firmamiz ve Ar- Ge merkezimiz var. Kendi teknoloji sirketimizin ürettigi depo yönetim programlariyla (WMS), modern yöntemlerle insa edilmis, ve her türlü müsteri ihtiyacina cevap verebilecek teknolojik depolarla hizmet veriyoruz. Bütün depolarimizda barkod sistemi ve el terminalleri kullaniyoruz.

Depolarimiz, yüksek seviyede otomasyon imkani veren en son teknolojiyle donatildi, en modern, en kaliteli, en yeni sistem ve ekipmanlar kullanilmaktadir. ATA Freight inovasyonlari, teknolojisi ve uzmanligiyla insanlarin hayatlarini iyilestirmeyi ve çevreyi gelistirmeyi amaçliyor.

Depo teknolojilerine yaptigimiz yatirimlarla, hem müsterilerimize daha iyi hizmet veriyoruz hem de günlük artan talepleri daha esnek sekilde yönetebiliyoruz. Türkiye’de ve Dünya’da önde gelen markalara hizmet veriyoruz. 

Depo hizmetlerimizle entegre olarak verdigimiz kontrat lojistigi servisi sayesinde müsterilerimizin bastan sona bütün tedarik zinciri ihtiyaçlarina cevap verebiliyoruz ve olumlu geri dönüsler aliyoruz. Modern ve teknolojik depolarimiz ve kontrat lojistigi, tedarik zinciri yönetimi gibi katma degerli hizmetlerimizle,her sektörden müsterilerimizin hayatini kolaylastiriyoruz,