HABERLER
http://www.atafreight.comtrees-for-the-future-thumbnail (1).png

ATA Freight’in Trees for the Future''a (TREES) Verdigi Destek Dünya Genelindeki CO2 Emisyonlarinin Azalmasina Yardim Ediyor,

Lider global lojistik ve tasimacilik hizmetleri saglayicisi ATA Freight, dünyamizi korumak, insanlarin dogal kaynaklarimiz üzerindeki etkilerini azaltmak ve açlik ve yoksullugun ortadan kaldirilmasina yardim etmek için üzerine düseni yapiyor. Çevreye ve sosyal konulara duyarli olan sirket, 501(c) (3) çiftçileri arazilerini islah etme konusunda egiterek açliga ve yoksulluga son verme misyonuyla hareket eden kâr amaci gütmeyen kurulus Trees for the Future'in (TREES) çalismalarina uzun süredir destek veriyor. 2020 yilinda ATA Freight, TREES Adopt a Project kapsaminda Senegal'in Kaffrine bölgesindeki Missirah köyünde Kaffrine 7 Orman Bahçesi (Forest Garden) Projesini yürüttü. ATA Freight, 100.000 agacin dikilmesine ve 40 dönüm arazinin agaçlandirilmasina destek verdi. Böylece sirket, önümüzdeki 20 yil içinde CO2 emisyonunun 5.786 ton azalmasina yardimci olacak.


Bu örnek, ATA Freight'in TREES Orman Bahçesi programina verdigi destek uygulamalarindan yalnizca biri. ATA Freight COO'su Mert Göker, ATA Freight'in TREES kurulusuna 2011 yilindan bu yana destek faaliyetleri düzenledigine dikkat çekiyor. ATA Freight'in bu faaliyetleri sonucunda toplam 167.000 agaç dikildi. Bu da CO2 emisyonunun 9.662 ton azalmasi demek. Ayrica sürdürülebilir çiftçilik sistemlerinde gerçeklestirdigi agaç dikme faaliyetleriyle, çiftçilik yapan 534 aile üyesinin daha iyi bir yasama kavusmasini sagladi.


Göker "2020, dünyamizin degisen iklim kosullarina ve bu degisimin kendini dünya genelinde nasil gösterdigine iliskin çesitli örnekler barindirmasi dahil birçok bakimdan esi benzeri olmayan bir yildi," ifadesinde bulundu.


"Bu sene çok sayida kasirga, kontrol edilemeyen orman yangini, buzul erimesi, tsunami ve birçok felaket meydana geldi," diyerek konusmasina devam etti. "Bilim insanlari bu olaylarin çogunu, dogal kaynaklarimizin yeterli korunmamasinin bir göstergesi olan küresel isinmaya bagliyor. TREES toplulugunun bir parçasi olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Topragin verimliligini artirarak, su yönetimini iyilestirerek, iklim sorununu hafifleterek ve iklim adaptasyonunu çogaltarak çevresel faydalar sunan ve yoksul toplumlardaki bireylerin çiftçilik yapmalarina ve geçinmelerine imkan saglayan agaç dikme programina yürekten inaniyoruz. Böylece, bu kisilerin çocuklarinin ve gelecek nesillerin ögrenim görmeye ve toplumlarina katki saglayan bireyler olmalarina yönelik daha büyük firsatlar kazanmalari amaçlaniyor."


Bir Orman Bahçesi, 20 yilda CO2'nin dönüm basina 144,64 ton azalmasini sagliyor. Ortalama bir Orman Bahçesi büyüklük olarak bir dönüm olup bir çiftçi/çiftçilik yapan bir aile, yaklasik 2500 agaç içeren bir Orman Bahçesine bakabilir. Bir Orman Bahçesi olusturmanin maliyeti 800$. Bu tutar tohumlarin, fidelerin içine konuldugu toprakta çözünebilir fidan posetlerinin ve temel agaç dikme araçlarinin (ör. el arabasi, kürek, çapa, su kabi ve budama makasi) maliyetleri ile sahada çalisacak kisilerin egitim maliyetini içerir. Orman Bahçesi ayrica yerel gida güvenliginde, havza yönetiminde, ormanlarin tahrip edilmesinin ve biyolojik çesitlilik kaybinin önlenmesinde ve kimyasal gübrelerin ve tarim ilaçlarinin yok edilmesinde rol oynar.

http://www.atafreight.comecovadis-web-thumbnail.png

ATA Freight, Sürdürülebilirlik Degerlendirmesiyle EcoVadis Bronz Takdir Madalyasina Layik Görüldü,

Lider global lojistik ve tasimacilik hizmetleri sirketi ATA Freight, yakin tarihte aldigi Sürdürülebilirlik Degerlendirme (Sustainability Rating) ödülüyle, dünyanin en güvenilir ve isletmelere yönelik sürdürülebilirlik degerlendirmesi saglayicisi EcoVadis'in Bronz Takdir Madalyasina (EcoVadis Bronze Recognition Medal) layik görüldü. Bronz Madalya, global olarak degerlendirmeye tabi tutulan sirketler arasinda sürdürülebilirlik performansi bakimindan ilk yüzde ellilik dilimi kapsiyor.


ATA Freight COO'su Mert Göker, "EcoVadis Bronz Takdir Madalyasini almaktan onur duyuyoruz. Dogal kaynaklarimizi, sürdürülebilir uygulamalari ve ileri teknolojileri güçlendirecek sekilde etik ve insani olarak korumak, ATA Freight'in is yürütme seklinin tamamlayici bir ögesidir," açiklamasinda bulundu. "Tüm dünya olarak insanlarin çevre üzerindeki etkilerine tanik oluyoruz. Her isletmenin ve her bireyin çevremizi korumaya yönelik bilinçli çaba göstermesi büyük önem tasiyor. Kontrol edilemeyen orman yanginlari, eriyen buzullar ve degisen iklim kosullari, buz daginin yalnizca görünen kismi. Olusan bu zararlari telafi edemesek de sürdürülebilirligi en yüksek önceligimiz haline getirebiliriz. ATA Freight'in hedefi de budur."


EcoVadis Sürdürülebilirlik degerlendirme metodolojisi ve bunun sonucunda olusturulan puan kartlari, 21 sürdürülebilirlik kriterini dört konu etrafinda topluyor: çevre, is gücü ve insan haklari, etik ve sürdürülebilir tedarik. Süreç, 7 ilke temelinde gelistirilmistir: uluslararasi uzmanlarin degerlendirmeleri; sektöre, ülkeye ve sirket büyüklügüne uygun hale getirme; güvenilir puanlama için paydaslardan çok sayida bilgi gelmesini saglamaya yönelik veri kaynagini çesitlendirme; güvenli ve gizli bir süreç ile hizli bir devir süresi için teknolojiden faydalanma; belgelendirmenin izlenebilirligi ve seffafligi; kanitlara dayali olma ve devamli iyilestirme yoluyla mükemmellik. Metodoloji; Küresel Raporlama Girisimi, Birlesmis Milletler Küresel Ilkeler Sözlesmesi ve ISO 26000 tarafindan gelistirilen standartlar da dahil olmak üzere uluslararasi sürdürebilirlik standartlarina uygundur.


ATA Freight’in faaliyetleri, daha iyi sonuçlar elde etmeleri için müsterilerinin tedarik zinciri ekosistemini en uygun hale getirmeye odaklidir. Bunu da yenilikçi sevkiyat yönetimi çözümlerinin yani sira kapsamli global lojistik ve tasimacilik hizmeti portföyü ile gerçeklestirir. 1996 yilinda New York'ta kurulan sirket, geleneksel bir tasimacilik isletmesiyken lider, yenilikçi ve tamamen entegre tedarik zinciri çözümleri saglayicilarindan biri haline gelmistir. ATA Freight'in bugün alti ülkede (ABD, Türkiye, Hindistan, Çin, Rusya ve Meksika) toplam 30 adet stratejik tesisi bulunmaktadir. Müsteri odakliligi ve dünyanin pek çok yerinde hizmet saglamasiyla öne çikan ATA Freight, karmasik lojistik ihtiyaçlari bulunan ve daima esnek ve çevik çözümler talep eden müsteriler için ideal bir seçimdir.

http://www.atafreight.comatalogo-thumbnail1.png

ATA Freight, John Deere “Is Ortagi Tedarikçisi” Ödülüne Layik Görüldü,

Lider global lojistik ve tasimacilik hizmetleri saglayicisi ATA Freight, 2020 yili John Deere Mükemmeliyete Ulasma Programi'nda (John Deere Achieving Excellence Program) Is Ortagi Tedarikçisi olarak açiklandigina iliskin son duyurusuyla çarpici basarilarina bir yenisini daha ekledi. Is Ortagi Seviyesi, Deere & Company’nin en yüksek tedarikçi derecelendirmesidir. ATA Freight, devamli iyilestirme taahhüdünün yani sira üstün kaliteli ürün ve hizmetleriyle onur listesine alindi.

ATA Freight COO'su Mert Göker "John Deere ile uzun yillara dayanan mükemmel bir iliskimiz var. John Deere ile olan iliskimizden ve yakin zamanda bize layik görülen bu takdirden gurur duyuyoruz," açiklamasinda bulundu.

ATA Freight, simdiye kadar toplam on kere ortagi John Deere ile Is Ortagi Lojistik saglayicisi statüsüne layik görüldü. Sirket, istikrarli ve güçlü performansi ve yüksek kaliteli hizmetleriyle 2011 yilinda "Yilin Tedarikçisi" onur ödülünü, 2012 yilinda "Üstün Performans" ödülünü, 2014 yilinda “Hall of Fame” onur ödülünü, 2015 yilinda ise "Tedarikçi Yeniligi" ödülünü aldi.

"Mükemmeliyete Ulasma" programina katilan tüketiciler her yil kalite, maliyet yönetimi, teslimat, teknik destek ve cevap verebilirlik ölçüsü olan düsünme biçimi dahil olmak üzere bazi temel performans kategorilerinde degerlendirilir. John Deere Tedarik Yönetimi devamli iyilestirmeye tesvik eden bir tedarikçi degerlendirme ve geri bildirim süreci olusturmak amaciyla 1991 yilinda söz konusu programi olusturdu.

Sayin Göker sözlerini söyle sürdürdü: "Günümüzün son derece degisken olan tedarik zinciri, basariya ulasmak için en yüksek kalite standartlarini ve dirençli olmayi gerektiriyor. Güvenilir lojistik destek ve tasimacilik hizmetleri saglayarak gönderici firmalarin rekabetçi yönlerini korumalarina yardim etmek ve sözlesme yükümlülüklerini yerine getirmek ise sirketimiz ATA Freight'a düsüyor. Bu yükümlülügü dogrudan, hizmetlerimiz üzerinden, müsterilerimizi, Yapay Zeka, Makine Ögrenimi, tescilli algoritmalar gelistiren 360º uçtan uca dijital tedarik zinciri platformunu uygulamaya koyan yeni teknoloji firmamiz Quloi ile tanistirarak ve engin lojistik deneyimimizle yerine getiriyoruz."

ATA Freight’in faaliyetleri, daha iyi sonuçlar elde etmeleri için müsterilerinin tedarik zinciri ekosistemini en uygun hale getirmeye odaklidir. Bu da yenilikçi sevkiyat yönetimi çözümlerinin yani sira kapsamli global lojistik ve tasimacilik hizmeti portföyü ile gerçeklestirilir. 1996 yilinda New York'ta kurulan sirket, geleneksel bir tasimacilik isletmesiyken lider, yenilikçi ve tamamen entegre tedarik zinciri çözümleri saglayicilarindan biri haline gelmistir. ATA Freight'in bugün alti ülkede (ABD, Türkiye, Hindistan, Çin, Rusya ve Meksika) toplam 30 adet stratejik tesisi bulunmaktadir. Müsteri odakliligi ve dünyanin pek çok yerinde hizmet saglamasiyla öne çikan ATA Freight, karmasik lojistik ihtiyaçlari bulunan ve daima esnek ve çevik çözümler talep eden müsteriler için ideal bir seçimdir.

https://www.atafreight.com25th-anniversary-thumbnail.png

ATA Freight Kurulusunun 25. Yilinda Daha Önce Görülmemis Pandemi Döneminde Elde Ettigi Basarilari ve Sagladigi Katkilari Kutluyor,

Lider global lojistik ve tasimacilik hizmetleri saglayicisi ATA Freight kurulusunun 25. yilinda elde ettigi sayisiz basariyi kutluyor. Bu önemli yil dönümünün kutlandigi yilda birçok önemli basariya imza atildi. Fakat bu basarilarin en önemlisini pandeminin neden oldugu büyük aksakliklara karsin sirketin küresel tedarik zincirinin sürekliligine sagladigi katkilar olusturuyor. Geçtigimiz yirmi bes yil boyunca ortaya koydugu dayaniklilik, müsteri memnuniyeti odakli yaklasim ve yenilikler, sirketin büyümeye devam etmesini ve son derece rekabetçi bir sektörde basariya ulasmasini sagladi.

ATA Freight Yönetim Kurulu Baskani ve CEO'su Cengiz Oguzhan, “Kurulusumuz ve geldigimiz nokta bana büyük gurur veriyor. Ekibimizin her bir üyesi isimizle ve her müsterimizle özel olarak ilgilenerek hizmetlerimizi en yüksek standartlarda sunmaya büyük önem veriyor. Sirketi kurdugumuz 1996'dan bu yana dünyanin dört bir yaninda ticarette ve mal tasimaciliginda önemli degisiklikler oldu. ATA Freight bu degisikliklerin ortaya çikisinda bir katalizör görevi gördü. En önemlisi, operasyonel süreçlerin otomatik hale getirilmesi ve modernlestirilmesine yardimci olmak üzere gelismis teknolojiler sunduk. Sundugumuz bu teknolojiler, geçen yil kurdugumuz çevik bir teknoloji firmasi olan Quloi ve sirketin hazirladigi çigir açan platform MyWay ile tedarik zincirinin dijitallesmesi konusunda yeni bir rol üstlenmemizi sagladi," dedi.

Ayrica Oguzhan sirketin müsterileri ve sektördeki diger firmalarla gelistirdigi uzun süreli iliskilere degindi. "Performansimiz son derece sadik müsteriler edinmemizi sagladi. ABD, Türkiye, Hindistan, Çin, Meksika ve Rusya'da yer alan 30'dan fazla ofisimizde yillardir ATA ile çalismaya devam eden müsterilerimiz var. Bizim için en büyük basari budur. Bu basari, lojistik sektörünün ve bize güvenen sirketlerin optimizasyonunu gelistirirken sürekli mükemmele ulasmak ve müsteri güvenini korumak adina kurumsal misyonumuzu yerine getirdigimizi ortaya koymaktadir."

ATA Freight su anda Ar-Ge'den müsteri hizmetlerine kadar farkli görevlerde hizmet veren 300'den fazla çalisanin yer aldigi bir ekibe sahip. En büyük önceligi teknolojik gelismelere veren birkaç lojistik sirketten biri. Sirket yillar içerisinde; kapasite kullanimini optimize etmek adina konteyner içi özel raflar tasarlamak ve insa etmek, statik yükleme kapasitesini daha önceki seçeneklere oranla iki kat artiran ilk altigen kutulari gelistirmek ve müsterilerin akillica karar vermesini kolaylastiran ve çevik optimizasyon saglayan özel yazilim çözümleri olusturmak gibi farkli yeniliklere imza atti. Tamamen entegre, gelecege odakli global lojistik hizmetleri ve çözümleri saglayicisi Ata Freight'in en önemli özelliklerinden biri de gerçek bir yenilikçi olmasidir.

Oguzhan sözlerine söyle devam etti, "Üstlendigimiz liderlik görevine kendimizi tamamen adadik ve tedarik zincirinde yer alan herkesin daha verimli, daha dayanikli ve daha kârli olmasina yardimci olacak yeni fikirler ve çözümlere öncülük etmeye devam edecegiz. Bu, ileriye dönük attigimiz adimlara yol gösteriyor.”

ATA Freight, temel lojistik hizmetlerini desteklemek üzere özel depolama, varlik izleme, siparis yönetimi ve gümrük müsavirligi gibi tamamlayici is alanlari gelistirdi. ATA Freight yakin zamanda ISO onayini yenilemek üzere sirket disi denetimleri basariyla tamamlayarak ve güncellenen ISO 9001 Sertifikasyonu (ISO 9001:2015 ve 14001: 2015) edinerek tüm birimlerinde kalite kontrole verdigi önemi ortaya koydu. Sirket, ISO 45001 ve NVOCC (Gemi Isletmeyen Tasima Sirketi) sertifikasyonlarina sahip olmasinin yani sira Teröre Karsi Gümrük Ticareti Ortakligi'nin (C-TPAT) ilk üyelerindendir. Ayrica Uluslararasi Hava Tasimaciligi Birligi (IATA) ile FIATA Uluslararasi Freight Tasimacilik Birligi Federasyonu üyesidir.

https://www.atafreight.comiso-certification-thumbnail.png

ATA Freight ISO Onayi Yenileme Sürecini Tamamlayip Güncel ISO 9001.2015 ve 14001.2015 Sertifikalarini Aldi,

Lider global lojistik ve tasimacilik hizmetleri saglayicisi ATA Freight, ISO onayi yenileme süreci ile ilgili olarak sirket disi denetimlerini basariyla tamamladigini ve güncel ISO 9001 Sertifikasyonu (ISO 9001:2015 ve 14004:2015) aldigini duyurdu. Bu kapsamli sistem sirket operasyonlarini tüm boyutlariyla ele aliyor.

ATA Freight COO'su Mert Göker, "ISO 9001 ve 14001 sertifikasyonlarimizi güncellemek, tüm personelimizin kendisini sonuna kadar adadigi oldukça zorlu bir süreç oldu," dedi. "Operasyonlarimizin her alaninda kalite kontrole büyük önem veriyoruz ve en yüksek kalite standartlarini hedefliyoruz. Kurulusumuzun her seviyede degerlendirilmesi ve ISO 9001 ile 14001'in sart kostugu en siki gereksinimleri karsilamasiyla degerli müsterilerimize en yüksek kaliteyi saglayacagimiza güvenimiz tam.

ISO 9001 ve 14001; farkli ülkelerden kamu kuruluslari ile STK'lerin birlikte olusturdugu Uluslararasi Standartlar Teskilati (ISO) tarafindan gelistirilen kalite yönetim sistemi standartlaridir. ISO 9001 ve 14001 standartlari, sürekli gelisim ile müsteri memnuniyetine odaklanan ve süreç tabanli bir yaklasimda yönetim ile çalisanlarin aktif sekilde dahil oldugu kalite yönetim sistemlerini onaylamak üzere kullanilir.

Sirketin kurulusu olan 1996'dan bu yana ATA Freight denizden havaya, karadan demiryoluna kadar tüm tasimacilik kollarinda yenilikçi tasimacilik yönetimi çözümünde uzmanlasan lider global lojistik ve tasimacilik servis saglayicisi haline gelmistir. Tedarik zincirini yenilikçi ve dijital çözümler ile yüksek kaliteli müsteri hizmetleriyle gelistiren ATA Freight; ABD, Türkiye, Hindistan, Çin, Meksika ve Rusya olmak üzere dünyanin dört bir yaninda faaliyetlerini sürdürmektedir.ATA Freight dünya çapinda 400'ün üzerinde ekip arkadasi ile çalismaktadir. ATA Freight ISO 9001 ve 14001 sertifikasyonlarina ek olarak C-TPAT, FMC/OTI Lisansi, IAC Sertifikasyonu ve Ecovadis Sürdürülebilirlik Bronz Takdir Madalyasi almistir.